Головна PHP
Новий сайт !!!!

Раді сповістити вас про відкриття оновленої версії нашого сайту !!

PHPist.ru

а також пабліка в Вконтакті

http://vk.com/phpists

Заходим, читаєм, замовлєм, якісні недорогі сайтики )

 
Форматований вивід в PHP

В PHP є дві функції, що дозволяють форматувати дані перед виводом:

* Printf () - виводить відформатовану строку у вікно браузера;

* Sprintf () - виводить відформатовану строку в змінну. Далі її можна використовувати для запису у файл за допомогою функції fputs ().

 
PHP таблиці порівняння типів

Наступні дві таблиці демонструють роботу типів і операторів порівняння в PHP. Вони також показують як можна використовувати функції перевірки існування змінних і даних. Перед тим як ви почнете дивитися таблиці, важливо нагадати, що лапки означають тип - String, тобто "245" - це рядок, а 245 - це число.

 
Тест швидкодії та оптимізація коду PHP

Важливо оптимізовувати код PHP, особливо якщо мова йде про великий проект. Спершу різниця не помітна, незважаючи як ви написали свій код, але коли кількість відвідувачів зростає, всі неоптимізовані ділянки коду дають про себе знати.

 
Вставка/видалення елементів масиву

Ми вже знаємо декілька операторів, які відповідають за вставку і видалення елементів масиву. Наприклад, оператор [] (порожні квадратні дужки) додає елемент в кінець масиву, привласнюючи йому числовий ключ, а оператор UNSET() видаляє потрібний елемент.

 
Опис масивів на PHP

Я розповім що таке масиви і як їх можна використовувати. Масиви це сильна штука в будь-якій мові програмування. Вони вирішать багато проблем, допомагають зробити коротшим код програми і створюють простоту.

 
Малювання в PHP

Приклад створення динамічного зображення

$image = imagecreate(width X, height Y)-- Створює нову картинку з ідентифікатором $image і параметрами width X - ширина, height Y - висота. З яким в подальшому і працюватимемо. Або можна по іншому:

 
Визначення дати і часу на php

З даної короткої статті ви дізнаєтеся про базові методи визначення дати і часу на php.
Для визначення дати і часу в php найзручніше використовувати функцію Date. Вона має наступний синтаксис:

string date(string format, int timestamp);

 
PHP: Вирішення проблеми з strtolower() і strtoupper()

Напевно кожен php-програміст зустрічався з проблемою зміни регістру символів за допомогою функцій strtolower() і strtoupper() у випадку використання кирилиці, якщо сайт розміщений на UNIX сервері.

Суть проблеми полягає в використанні по замовчуванні невірної локалі. Тобто усі символи латиниці нормально перетворюються функціями strtolower() і strtoupper().

 
Генератор паролів на PHP

Пароль генерується випадковим чином за допомогою функції uniqid. Ця функція повертає унікальний ідентифікатор, грунтуючись на значеннях поточного часу в мікросекунди.

При такому варіанті використання функції повертається 128-бітний хеш-код.

 
Об'єктно-орієнтовне програмування і PHP 5

Як відомо в програмуванні в середовищі PHP в основному використовуються такі парадигми програмування як процедурне і об'єктно-орієнтовне програмування.

Розглянемо ці парадигми детальніше:

 
Оптимізація скрипта - "правильний PHP"

Напевно кожен php-програміст коли вчився простому і правильному написанню коду в когось, або важко і нудно пізнавав на власному досвіді, постійно переробляючи одне і теж. Дана стаття покликана допомогти початківцям PHP-програмістам грамотно і ефективно використовувати ресурси веб-сервера-сервера і краще організувати логіку роботи свого скрипта.

 
Синтаксис PHP
Синтаксис PHP багато в чому запозичений з таких мов як C, Java і Perl. Тому, якщо ви знайомі хоча б однією з них - вам не складно буде просто сісти і почати писати програми на PHP. Тут ми детально не зупинятимемося на описі синтаксису - він добре описаний в PHP Manual. Проте мені хотілося б зупинитися на деяких аспектах, які відрізняють PHP від інших мов.
 
40 порад щодо оптимізації вашого php-коду

Переклад замітки "40 Tips for optimizing your php code". Автор - Reinhold Weber.

Почнемо:
1. Якщо метод може бути статичним, оголошуйте його статичним.
2. echo швидше, ніж print.
3. Передавайте в echo декілька параметрів, замість того, щоб використовувати конкатенацію рядків.

 
Що таке PHP?

PHP (англ. PHP:Hypertext Preprocessor — PHP: гіпертекстовий препроцесор), попередньо: Personal Home Page Tools — скриптова мова програмування, була створена для генерації HTML-сторінок на стороні веб-серверу. PHP є однією з найпоширеніших мов, що використовуються у сфері веб-розробок (разом із Java, .NET, Perl, Python, Ruby). PHP підтримується переважною більшістю хостинг-провайдерів. Проект за яким був створений PHP — проект з відкритими програмними кодами.

 


© 2008-2013 PHPist