Головна HTML Фрейми: за і проти
Фрейми: за і проти

Фрейми розділяють вікно браузера на окремі області, розташовані поруч один з одним. У кожну з таких областей завантажується самостійна веб-сторінка. Оскільки довкола фреймів існує багато розмов про їх необхідність, нижче приведені достоїнства і недоліки фреймів, щоб можна було самостійно вирішити чи потрібно їх використовувати на своєму сайті.

Достоїнства фреймів

Простота

За допомогою фреймів веб-сторінка розмежовується на дві області, які містять навігацію по сайту і його контент. Механізм фреймів дозволяє відкривати документ в одному фреймі, по ссилці, в абсолютно іншому фреймі. Таке розділення веб-сторінки на складові інтуїтивно зрозуміло і логічно обумовлено.

Швидкість

Для верстки без фреймів характерне розміщення на одній сторінці і навігації і вмісту. Це збільшує об'єм кожної сторінки і в сумі може суттєво вплинути на об'єм завантажуваної з сайту інформації. А оскільки фрейми використовують розділення інформації на частини, сторінки з ними завантажуватимуться швидше.

Розміщення

Фрейми надають унікальну можливість — розміщення інформації точно в потрібному місці вікна браузера. Так, можна помістити фрейм внизу браузера і незалежно від прокручування вмісту, ця область не змінить свого положення.

Зміна розмірів областей

Можна змінювати розміри фреймів «на льоту», чого не дозволяє зробити традиційна верстка HTML.

Завантаження

Завантаження веб-сторінки відбувається лише у вказане вікно, останні залишаються незмінними. За допомогою мови Javascript можна здійснити одночасне завантаження двох і більше сторінок у фрейми.

Недоліки фреймів

Навігація

Користувач частенько опиняється на сайті, абсолютно не уявляючи куди він попав, тому що всього лише натиснув на посилання, отримане в пошуковій системі. Щоб відвідувачеві сайту було простіше розібратися, де він знаходиться, на кожну сторінку поміщають назву сайту, заголовок сторінки і навігацію. Фрейми, як правило, порушують даний принцип, відокремлюючи заголовок сайту від вмісту, а навігацію від контенту. Уявіть, що ви знайшли відповідне посилання в пошуковій системі, натискаєте на неї, а у результаті відкривається документ без назви і навігації. Щоб зрозуміти, де ми знаходимося або проглянути інші матеріали, доведеться редагувати шлях в адресному рядку, що у будь-якому випадку доставляє незручність.

Погана індексація пошуковими системами

Пошукові системи погано працюють з фреймовою структурою, оскільки на сторінках, які містять контент, немає посилань на інші документи.

Внутрішні сторінки не можна додати у «Вибране»

Фрейми приховують адресу сторінки, на якій знаходиться відвідувач і завжди показують лише адресу сайту. З цієї причини сторінку неможливо помістити в розділ «Вибране» браузера. Несумісність з різними браузерами
Параметри фреймів мають властивість абсолютно по різному відображатись в різних браузерах. Причому протиріччя між ними настільки явне, що одні і ті ж параметри інтерпретуються браузерами абсолютно по-своєму.

Непрестижність

Дивний недолік, який не має жодного відношення до технічних особливостей створення сайту, а носить швидше ідеологічний характер. Сайти на фреймах вважають несолідними, а їх автори відразу випадають з розряду професіоналів, які ніколи не використовують фрейми в своїх роботах. Виняток становлять чати, де без фреймів обійтися можна, але досить хитрими методами, а за допомогою фреймів створювати чати досить просто.

 

Коментарі  

 
0 #1 profile1800 02.11.2018 14:17
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

http://grit-house.com/social/images/photos/1206/2/10ab0c19c3e2f8c6f55108f9.jpg
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

© 2008-2013 PHPist