Головна HTML HTML-вступ
HTML-вступ
"Всесвітня павутина" World Wide Web на сьогодні є провідним сервісом Інтернет, що поступово витісняє або включає більшість інших мережевих служб. Документи, складові зміст WWW, називаються Web-сторінками, а формат, за допомогою якого готуються Web-сторінки, називається HTML (HyperText Markup Language) або “мова розмітки гіпертексту”. Під гіпертекстом же в простому випадку розуміється текст, що дозволяє не тільки послідовне прочитання, тобто, покажчиками-посиланнями пов'язаний з іншими текстами.
HTML це достатньо простій набір команд, які описують структуру документа. HTML дозволяє виділити в тексті окремі логічні частини (заголовки, абзаци, списки і т.д.), помістити на Web-сторінку окремо підготовлену фотографію або картинку, організувати на сторінці посилання для зв'язку з іншими документами.
HTML не задає конкретні і точні атрибути форматування документа, як, наприклад, Microsoft Word. Конкретний вид документа остаточно визначає тільки програма-браузер на Вашому комп'ютері. Необхідність саме такого підходу пов'язана з різнорідністю апаратного і програмного забезпечення комп'ютерів, підключених до Інтернет. HTML також не є мовою програмування, але web-сторінки можуть включати вбудовані програми-скрипти на мовах Javascript і Visual Basic Script і програми-аплети на мові Java.

З погляду користувача Windows, Web-сторінка – це просто файл типу *.htm або *.html, Інтернет, що знаходиться на сервері, в локальній мережі або на жорсткому диску Вашого комп'ютера.
Що таке HTML?

HTML (від англ. Hypertext Markup Language - мова розмітки гіпертексту) - це стандартна мова розмітки документів у Всесвітній павутині. Всі веб-сторінки створюються за допомогою мови HTML (або XHTML). Мова HTML інтерпретується браузером і відображається у вигляді документа, зручному для людини. HTML є додатком SGML (стандартної узагальненої мови розмітки) і відповідає міжнародному стандарту ISO 8879.

HTML-документ є текстовим файлом розмічений за допомогою спеціальних (природно, текстових) команд. Текстовий формат представлення веб-документів був вибраний виходячи з основних вимог до веб-документу: простота, можливість безпосередньої інтерпретації в будь-якій операційній системі, мінімальний розмір файлу, зручність редагування і інтерпретації.
Мова розмітки гіпертекстових документів HTML дозволяє визначити різні типи елементів ( у оригіналі element ), що забезпечують функціональність документа: текстові фрагменти із заданими параметрами форматування, списки, таблиці, зображення, гіперпосилання і т.д. Елементи HTML оголошуються за допомогою команд розмітки, званих тегами (від англійського tag - ярлик). Усs HTML-теги, що зустрічаються в тексті документа інтерпретуються браузером при відображенні документа.

З 1994 року по теперішній час розробка проводиться під егідою наддержавної організації World Wide Web Consortium ( W3C ). Інформацію "з перших рук" про стандарти, рекомендації і перспективи розвитку не тільки мови HTML, але і цілого ряду інших web-технологій, можна знайти в Інтернеті за адресою http://www.w3.org. Вся документація на сайті W3C представлена на англійській мові, проте є і посилання на переклади (зокрема, на російську мову).

Основними віхами на шляху розвитку стандартів HTML можна вважати ухвалення стандартів HTML 1.2, HTML 2.0, HTML 3.2, HTML 4.0 . На момент написання цієї статті останньою розробкою є стандарт HTML 4.01 .

Версії
* RFC 1866 - HTML 2.0, схвалений як стандарт 22 вересня 1995;
* HTML 3.2 - 14 січня 1996;
* HTML 4.0 - 18 грудня 1997;
* HTML 4.01 (незначні зміни) - 24 грудня 1999;
* ISO/IEC 15445:2000 (так званий ISO HTML, заснований на HTML 4.01 Strict) - 15 травня 2000.

Кожен стандарт, що знов приймається, надає в розпорядження web-майстра нові можливості, що дозволяють зробити HTML-документ ефективним і зовні привабливим.

 

Коментарі  

 
0 #1 profile4374 31.10.2018 19:15
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

http://galeria.cantonensis.pl/albums/userpics/10097/cheap-hosting-plans-38211.jpg
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

© 2008-2013 PHPist